לוח שנה - שערי מטבע $ - מזג אויר - תרגומון - מפות גוגל
מגוון חבילות פרסום וקידום לעסק שלך - במחירים מפתיעים!!!!!
[לידיעה המלאה]
מעל 10,000 בעלי עסקים כבר הצטרפו לאתר!!
[לידיעה המלאה]
אתר תואם למובייל הוא מצרך חשוב והכרחי לכל בעל עסק כיום!!!
[לידיעה המלאה]
יש לנו עמוד פעיל מאוד בפייסבוק!!!
[לידיעה המלאה]
פרסום מאמרים בחינם
[לידיעה המלאה]
 
 
 
ביטוח
ביטוח סיעודי
code-bidi: embed; DIRECTION: rtl; BACKGROUND: white" dir=rtl>בשנים האחרונות ישנה עלייה בתוחלת החיים, ועל כן, גם עלייה במספר החולים הסיעודיים. נתונים מראים כי כ-6% מכלל האוכלוסייה שבגילאים 65-74 מוגבלים בביצוע פעולות יומיומיות (כגון: תנועה עצמאית, התלבשות, הליכה לשירותים ועוד). לעומת האוכלוסייה שמעל גיל 80, כ-32% מהקשישים נזקקים לסיוע.

כיום, ניתן למצוא דרכים רבות ושונות להתמודדות עם הקשיים שמתעוררים בשל מצבו של החולה סיעודי. ישנן חברות ביטוח רבות ומסלולי ביטוח שונים המציעים מגוון פתרונות.

מהו ביטוח סיעודי?
ביטוח סיעודי הינו "פוליסת ביטוח"- חוזה הנחתם בין חברת הביטוח, לאדם הרוכש את החוזה (המבוטח). מטרת הפוליסה לתת מענה לצרכים המתעוררים כאשר מצבו הבריאותי של האדם אינו מאפשר לו לבצע פעולות שגרתיות, והאדם הופך לתלותי.  

על פי החוזה, החולה משלם תשלום חודשי לחברת הביטוח, ואילו חברת הביטוח מתחייבת, במקרה הצורך, להשתתף במימון אשפוז סיעודי או טיפול סיעודי בבית החולה.

מיהו חולה סיעודי?

הגדרת חולה סיעודי מתחלקת לשני מצבים:

  1. חולה סיעודי- חולה סיעודי הינו אדם המרותק למיטה או לכסא גלגלים, ואינו יכול לבצע בעצמו חלק מהפעולות השגרתיות ביום-יום, כגון: לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, ללכת, לאכול ולשתות, שימוש בשירותים (אי שליטה בצרכים) וכדומה. זהו אדם אשר סובל מבעיות הדורשות מעקב רפואי, ואשר מצבו הבריאותי ותפקודו ירודים כתוצאה ממחלה כרונית, ליקוי קבוע, תשישות נפש וכדומה.
  2. חולה סיעודי מורכב- חולה סיעודי הסובל בנוסף גם ממצבים רפואיים המחייבים השגחה צמודה של רופא, כגון: פצעי לחץ, זונדה לקיבה, עירוי תוך ורידי ממושך,דיאליזה, טיפולים כימותרפיים, הקרנות , סטומה וכדומה. במצב זה האשפוז באחריות ובמימון קופת החולים של החולה. במידה והאשפוז מתמשך החולה ובני משפחתו נדרשים לשלם השתתפות עצמית. 

 ביטוח הסיעוד בישראל

ביטוח סיעוד בחוק הביטוח הלאומי- בשנת 1986 התווסף לחוק ביטוח לאומי- "ביטוח סיעוד", הניתן על ידי רשויות המדינה. על פי החוק, הביטוח הלאומי מספק גמלת סיעוד לקשישים שהגיעו לגיל פרישה (תושב ישראל בן 67 ומעלה ותושבת ישראל בת 62 ומעלה), אשר נזקקים לפי הערכה מקצועית על ידי אנשי מקצוע (אחות, פיזיותרפיסט ועוד) לעזרה בביצוע פעולות יומיומיות וניהול משק הבית, או הנזקקים להשגחה בבית בשמירה על בטיחותם. הסיוע מטעם הביטוח הלאומי אינו כרוך בתשלום ונקרא "גמלת שירותים".

בהתאם למצבו התפקודי של הקשיש נקבעות שעות הסיוע ( כאשר מספר השעות בשבוע נע בין 10 ל-18 שעות). דוגמה לשירותים אותם מספק הביטוח הלאומי:

·        הגעת מטפל/ת לבית המטופל ומתן סיוע בטיפול אישי ובתחזוקת הבית.

·     התקנת לחצן מצוקה,במקרה של מצוקה לחצן מאפשר לקשיש להתקשר למוקד בלחיצת כפתור 24 שעות ביממה, גם כאשר הוא נמצא מחוץ לביתו.

·        שירותי כביסה - הכביסה נלקחת מבית הקשיש ומוחזרת אליו נקייה.

·     טיפול במרכז יום לקשיש- ניתן לבקר במרכז יום לקשיש עד חמישה בשבוע, ואף ניתן לחלק את מכסת השעות שאושרה במסגרת הגמלה לשעות טיפול בבית+ימי ביקור במרכז.

·       אספקת מוצרי ספיגה,  כגון: חיתולים, סדיניות ועוד. המוצרים מובאים אחת לחודש לבית הקשיש, ומותאמים על פי צרכיו.

התנאים לקבלת גמלת סיעוד של הביטוח הלאומי:

·        תושב ישראל שהגיע לגיל פרישה.

·        גמלת הסיעוד מיועדת לקשישים הגרים בבית או בדיור מוגן  (לא במוסד).

·        הזכאות לקבלת גמלת סיעוד מותנת במבחן הכנסות, כלומר, ביטוח לאומי הציב תקרת הכנסות, כאשר ההכנסה מעל התקרה – תוענק מחצית מהגמלה או לא תינתן כלל.

·      במידה והקשיש מקבל מביטוח לאומי- קצבת שירותים מיוחדים או קצבת עזרה לזולת ממשרד הביטחון, הקשיש אינו יוכל לקבל גם גמלת סיעוד.

·        כאשר הקשיש נמצא כתלוי במידה רבה בעזרת הזולת בביצוע פעולות יומיומיות.

·        במקרה בו ההגבלה-זמנית, תינתן גמלת סיעוד לתקופה זמנית.

·     תושב ישראל שעלה לפי חוק השבות או שזכאי לקבל סל קליטה - הוא מבוטח בסיעוד מיום הפיכתו לתושב ישראל.

    במידה והמבוטח אינו עונה על התנאים לקבלת גמלת סיעוד, המוסד לביטוח לאומי יעדכן את

    המבוטח במכתב בו מצוין כי תביעתו לגמלת סיעוד נדחתה, המבוטח רשאי לערער על ההחלטה.

ביטוח סיעודי פרטי של חברת ביטוח- כיום ישנן חברות ביטוח רבות המציעות מגוון מסלולי ביטוח פרטיים בעזרת חוזים. הפוליסות מתחלקות לשני סוגים:

  • פוליסות פרטיות- פוליסה פרטית מעניקה ביטוח למשך כל תקופת החיים ולא ניתן לבטלה. לחברת הביטוח אין אפשרות לנתק את ההתקשרות בין הצדדים (בניגוד לפוליסה קבוצתית, אשר מוגבלת בזמן) אלא אם המבוטח הפסיק לשלם את פרמיית הביטוח.
  • פוליסות הקבוצתיות- פוליסות קבוצתיות נרכשות לרוב על ידי מעסיקים או תאגידים גדולים, כאשר יש התאמה לסוג הקבוצה ולסוג האוכלוסייה המרכיבה את הקבוצה.ביטוח קבוצתי מוגבל בזמן בדרך כלל לתקופה של 3 עד 5 שנים, כאשר בתום התקופה יש לחתום על חוזה חדש. הסיבהבגללה אנשים רבים פונים לביטוח קבוצתי, היא שסכומי הפרמיה החודשית המשולמים לביטוחנמוכים יחסית מביטוחים פרטיים.

ביטוח סיעודי של קופת חולים

כיום, ניתן לרכוש מכל קופות החולים בארץ ביטוח סיעודי, אך התנאים (כדוגמת המחיר החודשי הנדרש מהמבוטח והמימון הניתן מקופת החולים לשם טיפול בחולה סיעודי) משתנים מקופה לקופה. למרות שהמחיר החודשי הנדרש מהמבוטח נמוך בהשוואה לחברות הביטוח, הביטוח המוצע אינו מקיף, על כן יש לבחון כל מקרה לגופו ולהחליט איזה מסלול מתאים עבור הצרכים הספציפיים של המבוטח.

מי האחראי לטיפול בחולה הסיעודי?

  • האחריות העיקרית על הטיפול באדם במצבו סיעודי מוטלת, לפי החוק, על בני משפחתו.
  •  משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים נותנים סיוע חלקי לחולה אשר לאחר בדיקה תפקודית ובדיקת מצבו הכלכלי של החולה, הוחלט כי זקוק לסיוע סיעודי. המעוניין בשירותים נוספים צריך לשלם על כך בעצמו.
  • מתוקף חוק "ביטוח סיעוד", חולה אשר מתגורר בביתו זכאי לקבל עזרה מהמוסד לביטוח לאומי, רק לאחר שבוצעה בדיקה של מצבו הבריאותי והכלכלי של החולה, על ידי המוסד לביטוח לאומי.
  • במידה והחולה הסיעודי נזקק לאשפוז במוסד סיעודי, ואין ביכולתו וביכולת משפחתו לממן את האשפוז, רשאי החולה לפנות למשרד הבריאות על מנת לקבל עזרה כספית. רק לאחר בדיקת מצב בריאותו ורמת ההכנסה שלו, של בן/בת הזוג ושל הילדים מתקבלת ההחלטה על מתן העזרה הכספית.
 
אופנה / ביגוד
אינטרנט / מחשב
אירועים בידור שמחות
אמנות
ביטוח
ביטחון
בית ובניין
בית ועיצוב
בית ותחזוקה
בעלי חיים
בריאות ורפואה
גינה / חצר
העצמה,טיפול,רוחניות
הריון
חוק ומשפט
חשבונות ומס
יהדות/קבלה
יופי וטיפוח
ייבוא וייצוא
כלי רכב ותחבורה
כספים ופיננסים
מדיה, שמע וצילום
מוסיקה
מסעדות,קפה,קונדטוריות
משפחה וזוגיות
נדל"ן
ניקיון וסדר
עבודה וקריירה
פרסום, שיווק ועיצוב
שרותי משרד
תזונה וכושר גופני
תינוקות,ילדים ונוער
תיירות ונופש
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר |

DIGIT - בניית אתרים

                                                                                                              הפוך לעמוד הבית