לוח שנה - שערי מטבע $ - מזג אויר - תרגומון - מפות גוגל
מגוון חבילות פרסום וקידום לעסק שלך - במחירים מפתיעים!!!!!
[לידיעה המלאה]
מעל 10,000 בעלי עסקים כבר הצטרפו לאתר!!
[לידיעה המלאה]
אתר תואם למובייל הוא מצרך חשוב והכרחי לכל בעל עסק כיום!!!
[לידיעה המלאה]
יש לנו עמוד פעיל מאוד בפייסבוק!!!
[לידיעה המלאה]
פרסום מאמרים בחינם
[לידיעה המלאה]
 
 
 
בית ובניין
בית חכם
נולוגיה ומוצריה השונים לתפוס מקום נרחב בחיי היום יום. בעקבות התפתחות הטכנולוגיה ובשל ריבוי מערכות הבניין הקיימות כחלק מתשתית הבניין המודרני נכנסה בניית ה"בית החכם".


מהו בית חכם?

בית חכם (Home automation), הינו תהליך חדשני של שליטה חכמה, נוחה ויעילה על מכלול המכשירים הטכנולוגיים והחשמליים בבית. השיטה מתאימה לכל בית, ומבוססת על טכנולוגיה השולטת על כל מכשיר חשמלי, תאורה תריסים וכדומה, בעזרת תדרי רדיו אשר חודרים דרך הקירות הבית.

הפיקוח והבקרה של הבית החכם מבוצע על ידי בקרים, מעבדים ומחשבים על ידי הגדרת תרחישים למכשירי החשמל בבית. כדוגמת הדלקת אורות על סמך זיהוי תנועה, השקיית הגינה כאשר הגינה יבשה ועוד.

בארץ ישנן מספר חברות המתקינות את מערכות הבית החכם, ובעזרת פתרונות זמינים, ובהשקעה של כמה שעות עבודה, ניתן להפוך כל בית קיים לבית חכם ומתקדם ללא צורך בשינוי תשתיות חשמל או שינוי בארונות חשמל. בנוסף, אין צורך בהקמת תשתית מיוחדת המבוססת על תקשורת קווית.

ניתן לשלוט ב"חוכמת" הבית על פי מספר רמות:

·    הרמה הבסיסית מאפשרת שליטה במערכת התאורה בבית באמצעות שלט רחוק/טיימר וללא שימוש בחומרה מתווכת. השליטה על אביזר בודד, ובעלויות נמוכות.

·    הרמה השנייה מאפשרת ביצוע של מספר פקודות ברצף על מספר מערכות. לדוגמה בלחיצת כפתור אחת ניתן לכבות את כל האורות ולהוריד את כל התריסים.

·      הרמה השלישית מוסיפה התניות למערכת ברמה השנייה, לדוגמה המערכת יכולה  להתריע אם ישנו שער פתוח בחצר מעבר לשעה 22:00 בלילה. רמה זו זוכה למרבית הביקוש בקרב הצרכנים.  

·    הרמה הרביעית, באפשרותה ניתן להוסיף אופציה של שליטה באמצעות מסכים, אינטרנט, טלפון, מייל , זיהוי קול ואפילו SMS.

·    הרמה חמישית מוסיפה אפשרות שליטה על מכשירי וידאו ואודיו באמצעות אינפרא אדום. למשל בלחיצת כפתור אחת ניתן להפעיל מקרן, מגבר, DVD, לעמעם אורות ולהוריד מסך הקרנה.

יתרונות הבית החכם:

  1. בטיחות: בית חכם מאפשר לקבל עדכונים שוטפים מכלל המערכות הקיימות בבית כמו מערכת אזעקה מרכזית, מערכת הצפת מים, גילוי אש, מערכות טמ"ס (טלוויזיה במעגל סגור) וכדומה.
  2. נוחות: בעזרת הבית החכם ישנה אפשרות לשלוט במכשירים שונים כמו: מיזוג, מוסיקה, טלוויזיה, תאורה וכדומה מכל אזור בבית (למשל כיבוי כל האורות ביציאה מהבית).
  3. שליטה ובקרה: בעזרת הבית החכם ישנה האפשרות לנהל את התפעול השוטף בבית בצורה מסודרת ומבוקרת (ישנה יכולת לשלוט מתוך הבית ומחוצה לו).
  4. חיסכון בעלויות: בית חכם יכול לחסוך כסף בהוצאות הקירור, חימום, חשמל ומים.
  5. אבטחה וביטחון: בית חכם מאפשר רמת אבטחה גבוהה. מערכת האבטחה החכמה כוללת מערכות אזעקה, גלאי נפח, מצלמות במעגל סגור וכדומה. וכאשר כל אלה מתחברים למסך נגיעה ומתוכנתים עם מגוון תרחישים אפשריים הם יוצרים רמת בטחון גבוהה.
  6. חסכון באנרגיה: המערכת מסייעת בחסכון בצריכת החשמל הביתית בשל השליטה בהדלקה וכיבוי מכשירי החשמל. לדוגמא: גלאי נפח הנותנים אינדיקציה של הימצאות/היעדר אנשים בחדר יכולים ליצור תרחיש של כיבוי תאורה ומזגנים.
  7. נגישות- אנשים בעלי מגבלות פיזיות יכולים ליהנות משימוש נרחב במערכות השליטה של הבית החכם על מנת להקל על תפקודם היומיומי. למשל עבור נכים הזקוקים לנגישות גדולה יותר בביתם, או עבור עיוורים האופציה לבצע לחיצה על מתג חכם אחד המפעיל מספר מערכות, חוסכת את הצורך לזכור כמות גדולה של מתגים במקומות שונים ברחבי הבית.


מספר גורמים שחשוב להתייחס אליהם כאשר רוצים להכניס טכנולוגית "בית חכם" הביתה:

·    מגבלות המערכת- חשוב לבדוק את גבולות המערכת, מספר האביזרים המקסימאלי שניתן לחבר למערכת ואת מספר התרחישים שניתן להגדיר, למקרה שתרצו להרחיב בעתיד את המערכת.

·   תמיכה- חשוב לברר פרטים הקשורים לתמיכה במערכת (כמו מחיר לשעת עבודה,זמינות) למקרה הצורך.

·    שדרוג מערכת- רצוי לבדוק אם ניתן בעתיד לשדרג למערכת אביזרים שולטים ומה עלותם. בשוק ישנם אמצעי שליטה רבים כמו: מפסקים בקירות, שלטי אינפרא-אדום, pocket-pc וצגים אלחוטיים.

ספקים רבים דורשים לבצע רכישה של כל מרכיבי המערכת מהם בלבד. מה שהופך אותך לתלוי. לכן ההמלצה טרם התבצעה הקנייה לבקש הדגמה על המערכת ואופניה השונים. ובעת הרכישה יש לבקש תעודת אחריות מקיפה לכל מרכיבי המערכת וכן אחריות על אופן התקנתה.
 
אופנה / ביגוד
אינטרנט / מחשב
אירועים בידור שמחות
אמנות
ביטוח
ביטחון
בית ובניין
בית ועיצוב
בית ותחזוקה
בעלי חיים
בריאות ורפואה
גינה / חצר
העצמה,טיפול,רוחניות
הריון
חוק ומשפט
חשבונות ומס
יהדות/קבלה
יופי וטיפוח
ייבוא וייצוא
כלי רכב ותחבורה
כספים ופיננסים
מדיה, שמע וצילום
מוסיקה
מסעדות,קפה,קונדטוריות
משפחה וזוגיות
נדל"ן
ניקיון וסדר
עבודה וקריירה
פרסום, שיווק ועיצוב
שרותי משרד
תזונה וכושר גופני
תינוקות,ילדים ונוער
תיירות ונופש
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר |

DIGIT - בניית אתרים

                                                                                                              הפוך לעמוד הבית