לוח שנה - שערי מטבע $ - מזג אויר - תרגומון - מפות גוגל
מגוון חבילות פרסום וקידום לעסק שלך - במחירים מפתיעים!!!!!
[לידיעה המלאה]
מעל 10,000 בעלי עסקים כבר הצטרפו לאתר!!
[לידיעה המלאה]
אתר תואם למובייל הוא מצרך חשוב והכרחי לכל בעל עסק כיום!!!
[לידיעה המלאה]
יש לנו עמוד פעיל מאוד בפייסבוק!!!
[לידיעה המלאה]
פרסום מאמרים בחינם
[לידיעה המלאה]
 
 
 
עבודה וקריירה
חברות השמה
GIN: 0in 0in 10pt" dir=rtl class=MsoNormal>חברות השמה הן חברות המתמחות בתיווך בין חברה המחפשת עובד, לבין עובד המחפש משרה. החברות עוסקות במיון קורות חיים והתאמת מועמדים מתאימים למשרות. ומספקות שירותי גיוס למגוון רחב של חברות בתחומים רבים ומגוונים ובסדרי גודל שונים.

בשנות התשעים המוקדמות, חברות ההשמה נחשבו ל"מפלט האחרון" של מחפשי העבודה. אנשים אשר התייאשו מחיפוש העבודה ומרדיפה אחרי חברות שיסכימו לקבל את קורות חייהם, פנו מיואשים לחברות ההשמה.

עם התפתחות התעשייה בישראל, והתפתחות האינטרנט במקביל, קיבלו חברות ההשמה לגיטימיות הולכת וגוברת. ענפים כמו היי-טק, מכונות ומחשוב התעצמו בשנים האחרונות ודרשו כוח אדם איכותי. בנוסף, חברות השמה הוקמו על מנת לעשות "סדר בבלגן", שכן בשנים האחרונות חברות רבות החלו להתלונן על "הצפה" בקבלת קורות חיים אשר מגיעים ממגוון מקורות ולא תמיד רלוונטיים. בנוסף, מועמד אשר שולח קורות חיים באופן עצמאי לא תמיד יודע האם הקורות חיים הגיעו ליעד הנכון והאם יקבל מענה מהחברה.

כיצד מתבצע תהליך ההשמה?

  1. חברות השמה מקבלות קורות חיים ממקורות שונים: אתר חברת ההשמה, מנועי חיפוש עבודה באינטרנט, חבר מביא חבר, ירידי תעסוקה ועוד.

2.   חברת השמה יוצרת קשר עם החברה (המנהלים המגייסים, מחלקות גיוס, משאבי אנוש וכ"א) על מנת לקבל את המידע הרלוונטי לצורך כיוון קורות חיים מתאימים למקום הנכון. ישנם עסקים רבים הבוחרים שלא להתעסק עם כל הבירוקרטיה של העסקת עובדים חדשים: פרסום מודעות, מיון קורות חיים וכדומה. ומעדיפים לפנות לחברות השמה איכותיות, שיבצעו עבורן את התהליך ובסופו ישלחו אל החברה מספר מצומצם של עובדים איכותיים ומתאימים אשר עברו סינון ראשוני.

  1. חברת ההשמה מול המועמד.מועמד שולח קורות חיים לחברות ההשמה, חברות ההשמה יוצרות קשר עם המועמד ומבצעות ראיון טלפוני או פרונטלי. לאחר סינון ראשוני והכנסת הנתונים המתאימים הקורות חיים נבחנים מול מאגר משרות אקטיבי. כל משרה חדשה עשויה להתאים לכישורי המועמד. התהליך אינו חד פעמי, כל עוד המועמד לא מצא עבודה, התהליך ממשיך. חשוב לציין כי המועמד אינו מחויב לחברת ההשמה על השירות אותו מקבל ממנה.
  2. בסוף התהליך ישנה הצטלבות דרכים בצורת השמה בפועל. מהרגע בו המועמד חותם על הסכם עבודה מול החברה, הופך המועמד לעובד מן המניין של החברה. 

כיצד בוחרים חברות השמה?

ישנן חברות השמה רבות בשוק התעסוקה, חלקן מתמחות במשרות מסוג מסוים (כמו כספים, אדמיניסטרציה, משרות הייטק וכדומה), וחלקן מתמחות במשרות כלליות. ההמלצה לפנות למספר חברות השמה המובילות בתחום המקצועי שלך, להתמקד ולא לשלוח לכל חברת השמה אפשרית. בנוסף מומלץ להתייעץ עם אנשים מתחום עיסוקך, לשאול איך הגיעו לעבודה ולאסוף שמות של חברות השמה שעזרו להם.

בעת ביצוע פניה לחברת השמה, מומלץ לשלוח קובץ קורות חיים עדכני בצרוף מכתב מקדים.

תהליך הפניה לחברות השמה אידיאלי ותורם לכל הצדדים. היתרונות הבולטים:

1.    חיסכון בזמן, כסף ובירוקרטיה לחברה/ארגון- חברה אשר פונה לחברת השמה לעזרה חוסכת בבירוקרטיה, בכסף ובזמן מיותר בראיונות עם עובדים לא מתאימים לתפקיד. 

2.     רווח לחברות השמה- חברת השמה מקבלת תשלום על כל עובד אשר מגיע דרכה לחברה.

3.    תועלת כמעט וודאית למחפש העבודה- חברת השמה עושה כל שביכולתה להתאים את העובד הספציפי לתפקיד הספציפי. ההרשמה בחברות ההשמה השונות איננה כרוכה בעלות וההצלחה שלה כמעט ודאית , מה שהופך את חברת ההשמה לאידיאלי ומועילה מאוד למחפשי עבודה.

ברוב המקרים, ההרשמה לחברת השמה והשירותים למועמד יהיו בחינם. חברות ההשמה מרוויחות מתהליך התיווך ואיתור כוח האדם האיכותי ומי שיממן אותם, ברוב המקרים, יהיו מקומות העבודה השונים ש"יקבלו" מהן עובדים.
 
אופנה / ביגוד
אינטרנט / מחשב
אירועים בידור שמחות
אמנות
ביטוח
ביטחון
בית ובניין
בית ועיצוב
בית ותחזוקה
בעלי חיים
בריאות ורפואה
גינה / חצר
העצמה,טיפול,רוחניות
הריון
חוק ומשפט
חשבונות ומס
יהדות/קבלה
יופי וטיפוח
ייבוא וייצוא
כלי רכב ותחבורה
כספים ופיננסים
מדיה, שמע וצילום
מוסיקה
מסעדות,קפה,קונדטוריות
משפחה וזוגיות
נדל"ן
ניקיון וסדר
עבודה וקריירה
פרסום, שיווק ועיצוב
שרותי משרד
תזונה וכושר גופני
תינוקות,ילדים ונוער
תיירות ונופש
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר |

DIGIT - בניית אתרים

                                                                                                              הפוך לעמוד הבית