לוח שנה - שערי מטבע $ - מזג אויר - תרגומון - מפות גוגל
מגוון חבילות פרסום וקידום לעסק שלך - במחירים מפתיעים!!!!!
[לידיעה המלאה]
מעל 10,000 בעלי עסקים כבר הצטרפו לאתר!!
[לידיעה המלאה]
אתר תואם למובייל הוא מצרך חשוב והכרחי לכל בעל עסק כיום!!!
[לידיעה המלאה]
יש לנו עמוד פעיל מאוד בפייסבוק!!!
[לידיעה המלאה]
פרסום מאמרים בחינם
[לידיעה המלאה]
 
 
 
עבודה וקריירה
יחסי עובד מעביד
GIN: 0in 0in 10pt" dir=rtl class=MsoNormal>יחסי עובד- מעביד הם היחסים שבין העובד לבין המעביד, שבמסגרתם העובד מבצע עבודה עבור מעבידו. ברמה המשפטית ישנה חשיבות גבוהה להגדרת היחסים בין המעביד לעובד ולמעמדו של העובד, כאשר ההגנות אשר ניתנות הן בעיקרן לעובד. שכן, עצם הגדרתו כ"עובד" מקנה לו זכויות רבות (סוציאליות וכספיות) המהוות לו כוח רב. ישנה מערכת דינים שלמה הנקראת "דיני עבודה" המפרטת את זכויותיו וחובותיו של ה"עובד" ביחסיו מול המעביד, ארגוני עובדים ומעבידים ורשויות המדינה.

אך לא בכל מערכת יחסי עבודה בין שני הצדדים, ניתן לומר כי מתקיימים יחסי עובד-מעביד, ואף קיים קושי רב במתן הגדרה סטטית לשאלה "מיהו עובד?", ולשם כך בתי המשפט קבעו מבחנים ברורים כדי להכריע בשאלה האם התקיימו בין הצדדים יחסי עבודה ומיהו עובד בהגדרתו או שכלל מדובר בשירותים אשר ניתנו ע"י קבלן עצמאי. לעיתים, התוצאות על פי המבחנים השונים תהיינה שונות, אך מכלול הסממנים הם שמכריעים לבחינת קיום היחסים.

  • המבחן הדומיננטי והמרכזי הוא מבחן ההשתלבות- מבחן כפול במסגרתו נשאלות 2 שאלות עיקריות לאחת פן חיובי ולשנייה פן שלילי: האם העובד משתלב במקום העבודה ומבצע את עבודתו כנדרש (פן חיובי), והאם העובד בעל עסק משלו המשרת את מקום העבודה כגורם חיצוני (פן שלילי). על מנת לבחון שאלה זו בודקים האם יש לעובד עלויות עסק, האם משכיר משרד מכספו, האם יש עובדים תחתיו ועוד.

בתחום העבודה קיימים שינויים רבים כגון: העסקה דרך חברות כח-אדם, חברות קבלן ומיקור חוץ. בעקבות שינויים אלו מבחן ההשתלבות אינו מספק את כל הנתונים הנדרשים על מנת לסייע לבית הדין לעבודה להכריע בסוגיית קיום יחסי עובד-מעביד. ולכן נוצר הצורך בבחינות נוספות כגון:

·   מבחן הפיקוח והשליטה- במסגרת מבחן זה בית המשפט בודק את מידת הפיקוח שיש למקום העבודה כלפי אותו אדם/עובד. ככל שהפיקוח יהיה בשליטה רבה יותר,  הנטייה של בית המשפט תהיה לראות באותו אדם כעובד ולא כקבלן וכי מדובר ביחסי עובד- מעביד. בנוסף, בית המשפט בוחן את התלות של העובד במעבידו ולהפך.

·     מבחן הביצוע האישי- עובד מחויב לבצע את העבודה באופן אישי ואינו רשאי למצוא לעצמו מחליף/עוזר. (עובד שכיר אינו נוהג לשלוח מחליף בימי היעדרותו, לעומת עצמאי).

·    מבחן הציוד- מבחן הבודק האם העובד משתמש בציוד אישי, כלומר, קנה את הציוד/כלי העבודה מכספו, או שמא מקבל את הציוד ממקום העבודה. אם מתברר כי אכן העובד נושא בעלויות של הציוד בוחנים את ייעודו של הציוד, האם מדובר בציוד/כלי פרטי (רכב פרטי למשל),  או בציוד לצורך ביצוע העבודה (כמו מלגזה). בנוסף בוחנים את ההתקשרות וגודל ההשקעה עם הציוד/כלי (האם ההתקשרות היא עם הכלי או עם בעליו).

·     מבחן התלות-  מבחן הבודק את התלות של הצדדים אחד בשני. חובת העובד לעבוד וחובת המעסיק לספק עבודה לעובד.

·     משך העסקה- בוחנים את אורך/משך ההעסקה. ככל שמשך ההעסקה ארוך יותר, ניתן יהיה להסיק כי המועסק-עובד.

רצונם של הצדדים- בוחן את הרצון של שני הצדדים להחיל את יחסי עובד-מעביד כמו שמופיע בחוזים (נושא זה נבדק באופן כללי במסגרת כל המבחנים).
 
אופנה / ביגוד
אינטרנט / מחשב
אירועים בידור שמחות
אמנות
ביטוח
ביטחון
בית ובניין
בית ועיצוב
בית ותחזוקה
בעלי חיים
בריאות ורפואה
גינה / חצר
העצמה,טיפול,רוחניות
הריון
חוק ומשפט
חשבונות ומס
יהדות/קבלה
יופי וטיפוח
ייבוא וייצוא
כלי רכב ותחבורה
כספים ופיננסים
מדיה, שמע וצילום
מוסיקה
מסעדות,קפה,קונדטוריות
משפחה וזוגיות
נדל"ן
ניקיון וסדר
עבודה וקריירה
פרסום, שיווק ועיצוב
שרותי משרד
תזונה וכושר גופני
תינוקות,ילדים ונוער
תיירות ונופש
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר |

DIGIT - בניית אתרים

                                                                                                              הפוך לעמוד הבית